bawełna, satyna, pościel

Bawełna satynowa – najlepszy materiał na pościel

Bawełna to uniwersalny materiał, który wykorzystywany jest na różne sposoby. Dzięki cennym właściwościom służy do produkcji pościeli, ubrań, toreb i wielu innych. Obecnie możliwości, jakie daje nam technologia pozwalają na stworzenie nowych rodzajów bawełny. Popularność zyskała bawełna satynowa, którą umiejscowić można pomiędzy tradycyjną – płócienną, a satyną. Połączenie mieszanki satyny i czystej bawełny daje nam wiele korzyści. Jakich? Przekonajcie się sami!

Naturalne rozwiązania cieszą najbardziej

„Powrót do natury” stał się bardzo powszechnym zjawiskiem. Staramy się jeść zdrowe produkty, pochodzące z upraw ekologicznych, wybieramy ubrania jakościowe, posiadające w składzie naturalne i dobre tkaniny i tak samo jest z elementami codziennego użytku, takimi jak pościel. Ta wykonana z bawełny i satyny jest stosunkowo ciepła, dlatego można wykorzystywać ją przez cały rok. Wchłania nagromadzoną wilgoć, a więc jest idealna podczas cieplejszych dni. Zimą natomiast zapewni odpowiednią temperaturę. Bawełna satynowa nie uczula, nie zawiera chemicznych elementów, mogą ją więc stosować alergicy. Nie bez powodu większość pościeli dziecięcej produkowana jest właśnie z tej mieszanki materiałów.

Wzór, jaki tylko sobie wymarzysz

Bawełna jest korzystna dlatego, że z łatwością można nanosić na nią grafiki. Dlatego znajdujące się w sklepach pościele z różnorodnymi postaciami i motywami wykonane są właśnie z tej tkaniny. Ceny takich produktów mogą znacznie różnić się od siebie, co spowodowane jest właśnie składem. Tradycyjna, płócienna bawełna jest uważana za wartościową, jednak w połączeniu z satyną materiał wiele zyskuje. Stąd bawełna satynowa bywa nieco droższa, ale jej właściwości są cenniejsze.

 

pościel, bawełna satynowa

 

Warto też podkreślić, że bawełna umożliwia skórze swobodne oddychanie. Powietrze przechodzi przez nią cały czas, co daje wiele komfortu podczas użytkowania. Poza pościelą bardzo cenne są kocyki bawełniane. Można je kłaść w łóżeczkach dziecięcych, ale poleca się je również do salonów, gdzie służyć będą jednocześnie jako stylowa ozdoba.

Co daje połączenie satyny i tradycyjnej bawełny?

Satyna jest dobrym gatunkowo materiałem, jednak jest też śliska, dla niektórych mało przyjemna w dotyku. Z bawełną zyskuje lekkość, nie zsuwa się z łóżka, miło otula ciało, jest też zwiewna. Jest tak samo naturalna i bezpieczna, jak tradycyjna bawełna, można więc ją wykorzystywać w pokojach dziecięcych. Pościel z bawełny satynowej nie będzie błyszcząca, tak jak w przypadku samej satyny. Mimo wszystko jej walory estetyczne są duże, więc można ją śmiało traktować jako jeden z elementów aranżacyjnych w sypialni.

Zachowaj czystość

Pościele produkowane z bawełny i satyny są łatwe w konserwacji. Można je prać bez problemu w pralce, nastawiając na odpowiednią temperaturę. Stosowanie dodatkowych płynów zmiękczających pomoże w zachowaniu oryginalnego kształtu na dłużej. Bawełna satynowa nie gniecie się podczas czyszczenia, nie trzeba jej więc prasować. Chcąc zapewnić sobie jakościową, bezpieczną i trwałą pościel, warto zdecydować się na połączenie bawełny oraz satyny!