trend botaniczny wnętrza

Trend botaniczny we wnętrzach

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, chętnie zaglądasz do czasopism wnętrzarskich i często wprowadzasz nowości w swoich pomieszczeniach, to z pewnością styl botaniczny nie jest Ci obcy! Ten przejawia się nie tylko w żywych kwiatach, ale również florystycznych motywach. W tym sezonie bardziej niż kiedykolwiek architekci wnętrz stawiają na zieleń i naturalne akcenty. Dlatego interesująca oferta wciąż rośnie i warto z niej skorzystać.

Green is a new black

Zieleń, czyli barwa spokoju, harmonii, natury. Wycisza i pozwala na właściwy odpoczynek. Ciekawe akcenty w tym kolorze z pewnością dodają też wnętrzom charakteru, gdy jest ich więcej, to odnieść można wrażenie, że pomieszczenia są charyzmatyczne i nietypowe. Jak wykorzystywać motywy botaniczne, by całość prezentowała się harmonijnie oraz spójnie?

Wybierz subtelne dodatki

Styl botaniczny wcale nie musi oznaczać kupna zielonych firan, mebli i wyboru zielonej farby. Botaniczne trendy to głównie poduszki dekoracyjne. Takie dodatki nie dominują we wnętrzach, ale stanowią ważny ich element. Warto je zestawić z miłymi, bawełnianymi kocami i dużymi świecami stojącymi na stoliku kawowym lub komodzie.

 

liście, wnętrza, zieleń

 

Kolor

Kolejny ważny punkt dotyczyć będzie koloru. Styl botaniczny może być reprezentowany przez inne barwy, ważne by były one naturalne. Biele, szarości, brązy i beże – dodatki w takich odcieniach są modne i uniwersalne. Zastosować je można w wielu mieszkaniach i wielu stylach, dlatego chętnie się na nie decydujemy.

Grafiki

Botaniczne grafiki należą do równie ciekawych. Można je wieszać na ścianie obok ulubionych zdjęć. Ilustracje te przedstawiać mogą rośliny, jak i zwierzęta. Szczególnie dobrze sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych w stylu minimalistycznym. Delikatne kwiatki lub listki mogą być malowane, ale dużym zainteresowaniem cieszą się też naklejane na tkaninę i wstawiane w ramkę.

Figurki czy rośliny?

Bardzo pomysłowe są figury małych roślin. Projektanci chętnie się na nie decydują, ponieważ stanowią one stylowy dodatek. Kwiaty są piękne, a posiadanie ich w domu daje nam wiele korzyści. Niestety, nie wszystkie rodzaje łatwo się utrzymuje, nie każde pomieszczenie i warunki w nich panujące nadają się do żywych kwiatów. Dlatego świetną alternatywą są właśnie figury przedstawiające roślinki. Często są to ceramiczne kaktusy lub liście czy owoce. Te występować mogą w różnych kolorach, poza odcieniami natury modne jest też złoto.

A może naczynia…

Styl botaniczny obejmować może także przedmioty codziennego użytku, takie właśnie jak naczynia. Kto nie chciałby jeść z talerza, na którym widoczne są motywy florystyczne? Tak piękne zastawy na pewno zwrócą uwagę przybyłych gości. Zdobienia w postaci roślin widoczne mogą być na talerzach, misach, kubkach czy szklankach. Wszystko to jest praktyczne i jednocześnie szalenie estetyczne oraz nietypowe. Jeśli chcesz wprowadzić do swego domu świeżość, zdecyduj się na akcent botaniczne.